On-line lekce a Audiolekce je možné zakoupit jednotlivě nebo jako kompletní kurz.

Cena jedné audiolekce 250,00 Kč.
Celý kurz 1.000,00 Kč/ 4 lekce.

Vstupte do nádherného světa Feldenkraisovy knihovny audiolekcí, kde vás provedu rozmanitými způsoby a možnostmi pohybu.

Pomocí Feldenkraisových lekcí si odpovíte na otázky typu:

  • Co znamená kvalita pohybu?
  • Jak si můžu udržet a dokonce zvýšit svou mobilitu?
  • Jak se pohybovat bez námahy a protahovacích cviků?
  • Jak lze bolest zmírnit nebo nechat zmizet malými, lehkými, příjemnými pohyby?
  • Jaké dělám pohyby a proč je dělám tak jak je dělám?
  • Jak se celkově mohu pohybovat lépe?

Naučíte se znovu objevovat známé pohyby, prožívat je zcela novým způsobem a dáte si čas na hledání odpovědí a ještě více otázek. Zapojíte se sami se sebou, dopřejete si čas na pohyb – protože je čas na pohyb! Nemožné se stává možným a možné se stává snadným. Obohaťte život o lepší kvalitu pohybu. Feldenkrais – jedna metoda, mnoho aplikací.

My lidé se můžeme pohybovat neuvěřitelně rozmanitými způsoby. Vše, co děláme a měníme v tomto světě, děláme prostřednictvím pohybu. A pokud je to jen něco tak malého, jako je mrknutí nebo povzdech, vždy je to pohyb. A stejně rozmanité jsou samozřejmě i oblasti aplikace metody, která se zabývá pohybovým učením a kvalitou pohybu. 

Dalo by se vlastně říci: „Feldenkrais je dobrý na všechno, co souvisí s pohybem“. A když se nad tím zamyslíte trochu pečlivěji, uvědomíte si, že vše souvisí s pohybem. Protože i když jen mluvíme, dýcháme nebo hýbeme očima, je to pohyb. Ale ve skutečnosti síla Feldenkraisovy metody nespočívá v pohybech a sekvencích pohybů – ale v tom, jak můžeme pohyb cítit a vnímat. My lidé máme silnou potřebu cítit a vnímat. V lásce, v jídle, ve sportu, v práci, ve všem, co souvisí se zkušenostmi, cvičením a životem. Přesně v tom nám Feldenkraisova metoda pomáhá se zlepšovat. V cítění a vnímání. Pak také v poznávání, myšlení a pohybu … a dokonce i v pojmenovávání – protože kde bychom na tomto světě byli, kdybychom nedokázali věci vyjádřit slovy?

CzechEnglishGerman