Limitovaný počet míst. min. 3 – max. 6 studentů

Cena Prezenčního kurzu 1.600,00 (4 lekce/ 60min.). V ceně malé občerstvení, podložky, deky, podpůrné pomůcky. Informace ohledně plateb a storno podmínek v sekci CENÍK. V případě promeškané lekce je posílána jako náhrada Audionahrávka pro domácí použití. Audionahrávka zůstává natrvalo ve vlastnictví studenta.

Cena AUDIOkurzu 1000,00 Kč (4 lekce). Audiolekce jsou zasílány 1x týdně.

Náhrady promeškaných prezenčních lekcí jsou možné po dohodě jen z vážných důvodů jako je nemoc, karanténa apod. V tomto případě nebude poslána Audiolekce.

Jednotlivé Audiolekce je možné jednotlivě dokupovat. Pro studenty aktuálního kurzu za zvýhodněnou cenu 100,00 Kč/ lekce. Ostatní lekce mimo kurz 250,00 Kč/lekce.

FELDENKRAISOVA METODA – Pohybem k sebeuvědomění – skupinové lekce ATM

Feldenkraisova metoda pomocí jemných pohybů, vlastní pozornosti a sebereflexe zlepšuje pohybovou kvalitu a podporuje funkčnost lidského těla jako celku. Bystří individuální vědomí v úrovni těla i psychiky. Pracuje se zlepšováním pohybového rozsahu a pohyblivosti, podporuje koordinaci pohybu a dynamickou posturální rovnováhu a pomáhá objevovat přirozenou schopnost fyziologického, tedy funkčního pohybu. Pomocí sekvencí konkrétních pohybů usnadňuje proces učení se a podporuje proces uvědomování si, jak je tělo organizováno. Feldenkraisova metoda pracuje s celým člověkem a jeho nervovou soustavou. Podporuje schopnost člověka nakládat s koordinací svého pohybu ekonomicky a přistupovat k sobě citlivě- naslouchat si.

Co Vám lekce přinese:

 1. pocit lehkosti a uvolnění
 2. zlepšení vzpřímeného postoje a dýchání
 3. snížení bolesti a pohybových omezení
 4. zlepšení pružnosti, koordinace a rovnováhy
 5. zvýšení vitality a efektivnější nakládání s energií
 6. lehkost a eleganci pohybu
 7. kvalitnější kinestetické vědomí
 8. prevenci proti opotřebení pohybového systému
 9. zlepšení sportovních výkonů
 10. rozvoj pohybových a uměleckých dovedností
 11. zlepšení mentálních schopností a soustředění
 12. porozumění sám sobě
 13. zlepšení životního pocitu i celkové kvality života

Feldenkraisova metoda je vysoce respektovanou a rychle rostoucí metodou v rozvíjející se oblasti somatické výchovy. Je jedinečná v tom, že je založena na zdravých mechanických a neurologických principech a přesto je snadno přístupná prostřednictvím jednoduchých praktických lekcí.

Tato metoda vychází z práce Dr. Moshe Feldenkraise (1904-1984) a je ovlivněna jeho odbornými znalostmi ve fyzice, inženýrství a judu, spojuje vědu i umění lidského pohybu.

Jedná se o vzdělávací metodu se zaměřením na učení prostřednictvím rozvoje sebeuvědomění.

Tento přístup má širokou škálu aplikací, protože může odhalit a změnit chování odpovědné za chronické napětí a bolest; může usnadnit zotavení z pohybu omezeného úrazem nebo traumatem a může zlepšit dovednosti profesionálů v divadle, sportu, tanci a hudbě.

Je cenným nástrojem učení pro každodenní život.

O mně: V současné době jsem praktikem Feldenkraisovy metody ve výcviku a bylo mi uděleno oprávnění vést skupinové lekce ATM (které se uděluje po absolvování poloviny čtyřletého výcviku). Za svou 25-ti letou praxi kdy stále učím sebe a inspiruji ostatní pohybem jsem docestovala mezi skupinu lidí, kteří jsou zvídaví, mají chuť se učit novým věcem a objevují nekonečnou pestrost možností, které dávají svobodnou volbu při každodenním rozhodování se ve všech oblastech života. Feldenkraisova metoda je pro mne srdeční záležitost. Učí mne být hlavně k sobě upřímná, laskavá a trpělivá. Učí mne nacházet klid a rozvahu v situacích, které přichází z venku. Učí mne naslouchat potřebám svého těla. Mnozí z nás ani neví, že své tělo stále dokola přetěžují, že jsou urputní v tom co dělají, protože je to tak někdo naučil nebo si myslí, že je to tak správné. Mnozí si myslí, že když budou své tělo více cvičit tak pak budou štíhlí, krásní a silní. Naučili nás, že se musíme více snažit, abychom něco dokázali. Nenaučili nás porozumět svým potřebám, nenaučili nás naslouchat sobě a svému tělu. Každý je originál. Ze své zkušenosti vím, že se každý člověk může pohybovat pružně a ladně až do vysokého věku. Naše dospělá těla nejsou jiná než je tomu u malých dětí. Jen jsme se někde zapomněli na cestě a přestali si hrát, smát se a mít radost z pohybu. Není to tak, že svaly není potřeba cvičit. Trénuji svoji svaly a mám u toho dobrý pocit. Umím se poslouchat a jdu jen tak daleko kde cítím, že je to pro mne snadné, že mi moje kosti dávají dobrou oporu a svaly pracují po celé dráze pohybového vzorce současně. Pokud cítím, že jsou někde místa kde pohyb neprochází, dělám méně a hledám jinou možnost jak pohyb udělat. To zda je to pro mne správné poznám podle toho, že je pro mne ten cvik jednoduchý, lehký a cítím se jako pružina. Každý máme na svých tělech místa, která se při přetížení ozývají. Já už vím kdy a kde to je. Jde o to si ta místa uvědomit a hledat jiný způsob jak to udělat. Je to opravdu jednoduché. Co nám brání zjistit si tato místa je naše pohodlnost, návyky, lenost, atd., protože každý má dobrou výmluvu proč raději dělat něco jiného co už známe nebo nedělat nic. A tak postupně naše těla zapomínají, že jsme v dětství dělali rozmanité pohyby a na stáří pak už nemůže vstát ani ze židle, jelikož náš mozek zlenivěl a už neví, že tělo umělo udělat dřep. Jednoduše řečeno zakrníme. Krása je v tom, že můžeme být až do vysokého věku funkční a pružní jako dítě (jen asi trochu pomalejší). Zvu vás na cestu objevování. Vaše Monika

Rozhovory a články: