PŘEHLED TERMÍNŮ

Limitovaný počet míst. min. 3 – max. 9 studentů

Cena kurzu Feldenkraisovy® metody 1.600,00 Kč zahrnuje audiolekce pro domácí využití, občerstvení, pomůcky a možnost nahrazování promeškaných lekcí.

Cena otevřené sobotní lekce: 400,00 Kč zahrnuje audiolekce pro domácí využití, občerstvení, pomůcky.

Jednotlivé lekce v kurzech jsou možné v aktuálním týdnu kombinovat s probíhajícími lekcemi. Nahrazování promeškaných lekcí je probíhá na sobotních otevřených lekcích.

Celkový vyhrazený čas 90 min. – lekce 60 min.+30.min. po lekci posezení s občerstvením, dotazy, přání, zpětná vazba…….

FELDENKRAISOVA METODA – Pohybem k sebeuvědomění – skupinové lekce ATM

Feldenkraisova metoda je praktickou cestou poznání, nalezení a zpřístupnění svého středu. Podporuje naši schopnost rozpoznávat to co opravdu potřebujeme pro dosažení lehkosti pohybu. Často vynakládáme nadbytečné úsilí, které nám brání poznat co to lehkost a jednoduchost pohybu znamená. Feldenkraisova metoda je pro každého a v každém věku.

Feldenkraisova metoda je jedinečná v tom, že je založena na zdravých mechanických a neurologických principech a přesto je snadno přístupná prostřednictvím jednoduchých praktických lekcí. Tato metoda vychází z práce Dr. Moshe Feldenkraise (1904-1984) a je ovlivněna jeho odbornými znalostmi ve fyzice, inženýrství a judu, spojuje vědu i umění lidského pohybu.

Jedná se o vzdělávací metodu se zaměřením na učení prostřednictvím rozvoje sebeuvědomění. Tento přístup má širokou škálu aplikací, protože může odhalit a změnit chování odpovědné za chronické napětí a bolest; může usnadnit zotavení z pohybu omezeného úrazem nebo traumatem a může zlepšit dovednosti profesionálů v divadle, sportu, tanci a hudbě. Je cenným nástrojem učení pro každodenní život.

CO SE NAUČÍTE
Povedu vás k tomu, aby jste se v sobě lépe zorientovali. Krok za krokem Vás naučím pohybovat se takovým způsobem, aby Vaše pohyby byly co nejefektivnější, elegantní a lehké. Vše co společně objevíme je součástí učebního procesu, který dále může být rozvíjen individuálně mimo naše kurzy.

A KDO, ŽE JSEM?
Jmenuji se Monika, jsem sportovcem, praktikem Feldenkraisovy metody®, terapeutem (C.I.C. metody a Reflexní terapie) a certifikovaným učitelem pohybových aktivit, mezi které patří judo, výrazový tanec, Fasciální jóga, fyzioterapeutický koncept Spiraldynamic® a Feldenkraisova metoda®. Celoživotní pohybovou praxí jsem si vypracovala dobrou intuici, pozorovací schopnost a smysl pro detail i celek. V průběhu mojí praxe jsem se setkala s bolestí, jak fyzickou tak i tou psychickou. Často si na bolest a stres zvykneme, stanou se naší součástí a postupně ztrácíme schopnost vnímat naše limity. Bolest může být dobrým učitelem, ale taky špatným průvodcem v cestě za přirozeným pohybem.

Co Vám kurz přinese:

 1. pocit lehkosti a uvolnění
 2. zlepšení vzpřímeného postoje a dýchání
 3. snížení bolesti a pohybových omezení
 4. zlepšení pružnosti, koordinace a rovnováhy
 5. zvýšení vitality a efektivnější nakládání s energií
 6. lehkost a eleganci pohybu
 7. kvalitnější kinestetické vědomí
 8. prevenci proti opotřebení pohybového systému
 9. zlepšení sportovních výkonů
 10. rozvoj pohybových a uměleckých dovedností
 11. zlepšení mentálních schopností a soustředění
 12. porozumění sám sobě
 13. zlepšení životního pocitu i celkové kvality života

Feldenkraisova metoda je vysoce respektovaná v oblasti somatické výchovy. Je jedinečná v tom, že je založena na zdravých mechanických a neurologických principech a přesto je snadno přístupná prostřednictvím jednoduchých praktických lekcí.

Tato metoda vychází z práce Dr. Moshe Feldenkraise (1904-1984) a je ovlivněna jeho odbornými znalostmi ve fyzice, inženýrství a judu, spojuje vědu i umění lidského pohybu.

Jedná se o vzdělávací metodu se zaměřením na učení prostřednictvím rozvoje sebeuvědomění. Má širokou škálu aplikací, protože může odhalit a změnit chování odpovědné za chronické napětí a bolest; může usnadnit zotavení z pohybu omezeného úrazem nebo traumatem a může zlepšit dovednosti profesionálů v divadle, sportu, tanci a hudbě. Je cenným nástrojem učení pro každodenní život.

Rozhovory a články:

CzechEnglishGerman