PŘEHLED TERMÍNŮ

Skupinové lekce probíhají v prostorách MŠ Husova 2336, Černošice.

Cena: 2.500,00 Kč/ 8+2 lekce gratis/ 60 min. Vstup na jednotlivou lekci 300,00 Kč. Pro účastníky kurzu v případě absence je poskytnuta audiolekce pro domácí využití. Audiolekce je možné jednotlivě libovolně dokupovat za zvýhodněnou cenu 100,00 Kč/ks.

Pro účastníky kurzu sleva 200,00 Kč na terapie a lekce Funkční integrace (FI). Cena FI po slevě 1.400,00 Kč. Počet terapií je omezen kapacitou lektorky.

Rezervace je platná až po uhrazení zálohy 50% kurzovného 30 dnů před zahájením kurzu na účet 2106221863/2700. Zbylých 50% nejpozději v den zahájení kurzu hotově nebo na účet.

FELDENKRAISOVA METODA – Pohybem k sebeuvědomění – skupinové lekce ATM

Feldenkraisova metoda je praktickou cestou poznání, nalezení a zpřístupnění svého středu. Podporuje naši schopnost rozpoznávat to co opravdu potřebujeme pro dosažení lehkosti pohybu. Často vynakládáme nadbytečné úsilí, které nám brání poznat co to lehkost a jednoduchost pohybu znamená. Feldenkraisova metoda je pro každého a v každém věku.

Feldenkraisova metoda je jedinečná v tom, že je založena na zdravých mechanických a neurologických principech a přesto je snadno přístupná prostřednictvím jednoduchých praktických lekcí. Tato metoda vychází z práce Dr. Moshe Feldenkraise (1904-1984) a je ovlivněna jeho odbornými znalostmi ve fyzice, inženýrství a judu, spojuje vědu i umění lidského pohybu.

Jedná se o vzdělávací metodu se zaměřením na učení prostřednictvím rozvoje sebeuvědomění. Tento přístup má širokou škálu aplikací, protože může odhalit a změnit chování odpovědné za chronické napětí a bolest; může usnadnit zotavení z pohybu omezeného úrazem nebo traumatem a může zlepšit dovednosti profesionálů v divadle, sportu, tanci a hudbě. Je cenným nástrojem učení pro každodenní život.

CO SE NAUČÍTE
Povedu vás k tomu, aby jste se v sobě lépe zorientovali. Krok za krokem Vás naučím pohybovat se takovým způsobem, aby Vaše pohyby byly co nejefektivnější, elegantní a lehké. Vše co společně objevíme je součástí učebního procesu, který dále může být rozvíjen individuálně mimo naše kurzy.

A KDO, ŽE JSEM?
Jmenuji se Monika, jsem praktik Feldenkraisovy metody®. Celoživotní pohybovou praxí jsem si vypracovala dobrou intuici, pozorovací schopnost a smysl pro detail i celek. Pracuji s dospělými i dětmi. V průběhu mojí praxe jsem se setkala s bolestí, jak fyzickou tak i tou psychickou. Často si na bolest a stres zvykneme, stanou se naší součástí a postupně ztrácíme schopnost vnímat naše limity. Bolest může být dobrým učitelem, ale taky špatným průvodcem v cestě za přirozeným pohybem.

Co Vám kurz přinese:

 1. pocit lehkosti a uvolnění
 2. zlepšení vzpřímeného postoje a dýchání
 3. snížení bolesti a pohybových omezení
 4. zlepšení pružnosti, koordinace a rovnováhy
 5. zvýšení vitality a efektivnější nakládání s energií
 6. lehkost a eleganci pohybu
 7. kvalitnější kinestetické vědomí
 8. prevenci proti opotřebení pohybového systému
 9. zlepšení sportovních výkonů
 10. rozvoj pohybových a uměleckých dovedností
 11. zlepšení mentálních schopností a soustředění
 12. porozumění sám sobě
 13. zlepšení životního pocitu i celkové kvality života

Feldenkraisova metoda je vysoce respektovaná v oblasti somatické výchovy. Je jedinečná v tom, že je založena na zdravých mechanických a neurologických principech a přesto je snadno přístupná prostřednictvím jednoduchých praktických lekcí.

Tato metoda vychází z práce Dr. Moshe Feldenkraise (1904-1984) a je ovlivněna jeho odbornými znalostmi ve fyzice, inženýrství a judu, spojuje vědu i umění lidského pohybu.

Jedná se o vzdělávací metodu se zaměřením na učení prostřednictvím rozvoje sebeuvědomění. Má širokou škálu aplikací, protože může odhalit a změnit chování odpovědné za chronické napětí a bolest; může usnadnit zotavení z pohybu omezeného úrazem nebo traumatem a může zlepšit dovednosti profesionálů v divadle, sportu, tanci a hudbě. Je cenným nástrojem učení pro každodenní život.

Rozhovory a články:

🎬 CESTA s Monikou Vošalíkovou Košařovou / FELDENKREIS / @navlnězdraví

🎤 Na vlně zdraví – Myšlenka je naše nejsilnější energie

📒  Návrat ke kořenům je moje celoživotní cesta. Rozhovor s Monikou Vošalíkovou

📒  Na Famelii se naučíte, jak pracovat s tělem zevnitř (Informační listy Černošice)