Jmenuji se Monika, jsem praktik Feldenkraisovy metody®. Celý život se věnuji sportu (judo, joga, výrazový tanec, cyklistika), práci s hlasem a dechem.

Mám bohaté životní a profesní zkušenosti, které sdílím bez obalu tak jak jsou. 

Pohybem učím druhé všímat si rozdílů, rozlišovat, orientovat se, načasovat správně aktivitu a použít svalovou a kosterní sílu ve svůj prospěch. Pracuji se všemi, kteří mají zájem se posouvat a bořit mýty.

Pracuji s dospělými i s dětmi.

Sama jsem se dostala z hluboce zakořeněných dogmat jak by měl člověk žít, jak by se měl chovat a pohybovat.

Jsem přesvědčená o tom, že každý může a má právo žít svůj život ve kvalitě, která je jeho přirozeností. Proto pomáhám lidem objevit jejich potenciál, originalitu a jedinečnost. 

Celoživotní pohybovou praxí jsem si vypracovala dobrou intuici, pozorovací schopnost a smysl pro detail i celek. V průběhu mojí praxe jsem se setkala s bolestí, jak fyzickou tak i tou psychickou. Často si na bolest a stres zvykneme, stanou se naší součástí a postupně ztrácíme schopnost vnímat naše limity. Bolest může být dobrým učitelem, ale taky špatným průvodcem v cestě za přirozeným pohybem.

Neučím jak se zbavit něčeho konkrétního jako je např. bolest, stres, strach či jiné omezení. Učím jak s omezeními pracovat. Jak využít omezení ve svůj prospěch. 

Přidejte se a učte se společně se mnou.

Monika

Rozhovory a články:

CzechEnglishGerman